ג'ט גראוט Jet Grouting

טכניקת הג`ט גראוטינג משמשת לחיזוק ואיטום קרקע במקרים בהם צפויה התמודדות עם מי תהום, או במקרים בהם יש צורך לשריין את הקרקע הקיימת ולייצר גוש בטון בתת הקרקע, לדוגמא בכניסת ויציאת מכונות TBM.

מהי שיטת קידוח הג'ט גראוטינג?

טכניקת הג`ט גראוטינג הינה טכניקה המאפשרת יצירת אלמנטי בטון בתת הקרקע, בשיטה זו מוזרקים בלחץ גבוה ובמהירות גבוהה נוזלים וחומרים אחרים היוצרים בעומק האדמה עמוד בטון. פעולות ההזרקה והחדרת עמוד הבטון דוחסות את שולי האדמה, מחזקות ומייצבות מאד את הקרקע ומונעות כניסת מי תהום.

מתי מומלץ ליישם את טכנולוגיית ג'ט גראוטינג?

טכניקת הג`ט גראוטינג משמשת לחיזוק ואיטום קרקע במקרים בהם צפויה התמודדות עם מי תהום, או במקרים בהם יש צורך לשריין את הקרקע הקיימת. שימושים אופייניים לטכניקת הג'ט גראוטינג: חיזוק מתחת לבניינים קיימים לצורך הוספת קומות למבנה קיים, חיזוק קרקע במקרים בהם חפירה אינה אפשרית, חיזוק מנהרות ועוד.

יתרונות יישום ג'ט גראוטינג

היתרונות הבולטים לשיטה זו הינה שניתן ליצר אלמנטים מבטון בתת הקרקע מבלי לבצע חפירה למפלס אליו רוצים לבצע את האלמנט. בנוסף ניתן לבצע אלמנטים בקידוח אנכי, אופקי ונטוי דבר המאפשר יצירת אלמנטים באזורים שהגישה אליהם קשה עד בלתי אפשרית (כגון מתחת לכבישים)

מה נדרש לביצוע טכניקה זו?

לשם ביצוע העבודה דרוש מכונות גט גראוט, מערך לוגיסטי נרחב הכולל קומפרסורים היוצרים את הלחץ הגבוהה בו מוזרק החומר, ברכות ערבוב לחומר המוזרק, משאבות ועוד.
עבודה זו ניתן לבצע בכל מקום.

לגאו דניה נסיון מוכח ביישום פרוייקטי ג'ט גראוטינג

שיטה זו בוצעה בפיר גלי גיל שהינו חלק מפרויקט הרכבת הקלה של ת"א